Aktualności | współpraca z zagranicą / projekt międzynarodowy

Fotografia która łączy. Wrocław-Kaliningrad-Sankt Petersburg w obiektywie. Projekt polsko-rosyjskiej wymiany młodzieży

Users/7/thumbs/Petersburg_panoramaJPG_2k2wcl.jpg

W minionym roku Instytut Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego, we współpracy z Bałtyckim Uniwersytetem Federalnym im. Immanuela Kanta w Kaliningradzie z powodzeniem zrealizował projekt polsko-rosyjskiej wymiany młodzieży pod nazwą: Polska i ja razem w Europie. Działalność profesora Kazimierza Ławrynowicza jako przykład dialogu ponad podziałami. Pozytywne doświadczenia płynące ze współpracy, a także przyjacielskie więzi, które się wtedy nawiązały skłoniły organizatorów, aby dołożyć starań i nie zmarnować tego pozytywnego dorobku. Z tego powodu tegoroczny projekt pod nazwą: Fotografia, która łączy. Wrocław-Kaliningrad-St.Petersburg w obiektywie, będzie realizowany między innymi z partnerami z Kaliningradu.

 

Tegoroczny projekt zostanie jednak rozszerzony o studentów Państwowego Uniwersytetu w St.Petersburgu. Realizując tegoroczną wymianę młodzieży organizatorzy planują wyjść poza krąg studentów zaangażowanych w projekt uczelni. Z tego powodu zostaną zaangażowani studenci Wrocławskiej Szkoły Fotografii AFA, a także członkowie Koła Naukowego Studentów Wydziału Grafiki Ewenement Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W ten sposób realizowany projekt połączy we wspólnej pracy i zabawie osoby z różnych środowisk.

Motywem przewodnim projektu jest fotografia. Ona jest elementem spajającym wszystkie działania podejmowane w ramach projektu co pozwala zachować jego wewnętrzną spójność.

Projekt został przygotowany wspólnie przez studentów z Polski (z Uniwersytetu Wrocławskiego, Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Wrocławskiej Szkoły Fotografii AFA – koordynator Marcin Koczan) i Rosji (Uniwersytet w Kaliningradzie – koordynator Julia Baranova, Uniwersytet w Petersburgu – koordynator Kira Morachevskaya).

W ramach realizacji projektu zostanie przeprowadzona we Wrocławiu ośmiodniowa wizyta studentów z Kaliningradu i z St.Petersburga i sześciodniowa wizyta studentów grupy z Wrocławia i Kaliningradu w St. Petersburgu.

Główne aktywności:

Pliki do pobrania:

Petersburg_panoramaJPG_2k2wcl.jpg

dodane/modyfikowane: 22 czerwiec 2013 o 11:04:25 - Justyna Arendarska