Znajdujesz się w: Strona główna > Nauka > Działalność naukowa ISM > Badania naukowe pracowników ISM w Jordanii Iranie Singapurze i Indonezji

Badania naukowe pracowników ISM w Jordanii, Iranie, Singapurze i Indonezji

W dniach 19.04-1.05.2015 oraz 25.05-8.06.2015 pracownicy Instytutu Studiów Międzynarodowych:  dr Łukasz Fijałkowski i dr Jarosław Jarząbek w ramach realizowanego projektu badawczego przebywali w Jordanii, Iranie, Singapurze i Indonezji. Wyjazdy badawcze są częścią projektu badawczego „Dylematy bezpieczeństwa militarnego państw azjatyckich – wewnętrzne uwarunkowania sekurytyzacji” finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki.

W trakcie wizyt badawczych przeprowadzono szereg rozmów, m.in. na Uniwersytecie Jordańskim i Centrum Studiów Strategicznych w Ammanie; Centrum Badań Naukowych i Bliskowschodnich Studiów Strategicznych, w Instytucie Studiów Politycznych i Międzynarodowych, oraz na Uniwersytecie Teherańskim; w S. Rajaratnam School of International Studies na NTU w Singapurze; oraz w Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych w Dżakarcie.

Podczas wyjazdów badawczych pracownicy ISM spotkali się również z przedstawicielami polskich placówek dyplomatycznych w odwiedzanych państwach, m.in. z ambasadorem RP w Singapurze JE Zenonem Kosiniak-Kamyszem oraz z ambasadorem RP w Indonezji JE Tadeuszem Szumowskim.

Iran-polnocny-TeheranJPG_zcs5t3_2018-09-07_09-55-52.jpgJordania--ul-Szopena-w-AmmanieJPG_zvmlhb_2018-09-07_09-55-52.jpgSingapur--NTUJPG_kdrnwp_2018-09-07_09-55-52.jpg