Znajdujesz się w: Strona główna > Nauka > Działalność naukowa ISM > Dr Łukasz Fijałkowski w projekcie dotyczącym polskiej dyplomacji publicznej

Dr Łukasz Fijałkowski w projekcie dotyczącym polskiej dyplomacji publicznej

Z przyjemnością informujemy, że dr Łukasz Fijałkowski weźmie udział w realizacji grantu, który został przyznany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu na realizację zadania publicznego „Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2016”. Wykonawcami grantu są Polskie Towarzystwo Studiów Międzynarodowych (PTSM), Instytut Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego. Grant w wysokości 168 480 zł jest przeznaczony na realizację projektu pt. Studia nad współczesną Polską i Europą Środkową.

Celem projektu jest umocnienie już istniejących Centrów, które powstały w 2015 r. w Manipal University (Indie), University of Calcutta (Indie) oraz Kyungpook National University (Korea Płd.). Ponadto projekt MSZ ma wzmocnić programy dotyczące współczesnej Polski i Europy w Xiamen University (Chiny) oraz Peking University (Chiny) i Jawaharlal Nehru University (Indie). Nowym elementem będzie wprowadzenie do programu studiów realizowanych przez Centra tygodniowych kursów języka polskiego. W ramach projektu przewiduje się także zacieśnienie więzi między badaczami z Polski i z uczelni partnerskich oraz z sektorem gospodarczym, organizacjami pozarządowymi (tworzenie tzw.multi-sectoral network). W ramach grantu MSZ w wyniku konkursu (na hasła o współczesnej Polsce do Wikipedii) wyłonieni zostaną trzej studenci (po jednym z uczelni w Manipalu, Kalkucie oraz KNU), którzy otrzymają stypendia na studia magisterskie w Polsce.

Dr Łukasz Fjałkowski poprowadzi 15 –godzinny kurs z zakresu Poland and NATO in new emerging order in Europe na University of Calcutta.

Gratulujemy!