Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Instytut Studiów Międzynarodowych współorganizatorem konferencji we Lwowie

image: Justyna Arendarska

dr Justyna Arendarska

adres e-mail: justyna.arendarska@uwr.edu.pl

Instytut Studiów Międzynarodowych współorganizatorem konferencji we Lwowie

Obrazy:

230520173_ng2mvy.jpgZamekOlesk2017_kkyv79.jpg

W dniach 23-24 maja 2017 roku pracownicy naukowi oraz doktoranci Instytutu Studiów Międzynarodowych uczestniczyli w międzynarodowej konferencji naukowej na temat Ukraina w warunkach transformacji systemu bezpieczeństwa międzynarodowego. Konferencja odbyła się na Wydziale Stosunków Międzynarodowych Lwowskiego Uniwersytetu Narodowego im. I. Franki i była zorganizowana wspólnie z ISM UWr., ośrodkiem eksperckim Centrum Bezpieczeństwa Międzynarodowego i Partnerstwa działającym przy WSM Uniwersytetu Lwowskiego oraz Lwowską Obwodową Administracją Państwową. Należy podkreślić, że konferencja została zorganizowana w ramach współpracy partnerskiej pomiędzy ISM a WSM Uniwersytetu Lwowskiego już po raz drugi.

Naukowcy i doktoranci z ISM zaprezentowali na konferencji następujące tematy wystąpień:

W konferencji brali także udział liczni przedstawiciele ośrodków akademickich Ukrainy - z Kijowa, Lwowa, Czerniowców, Winnicy, Iwano-Frankowska, Użhorodu, Charkowa, jak również naukowcy polscy z Krakowa i Rzeszowa oraz naukowcy z Czech.

W uroczystym otwarciu konferencji, które odbyło się w Sali Lustrzanej Gmachu Głównego Uniwersytetu Lwowskiego, brali udział Rektor Wołodymyr Melnyk, Konsul Generalny RP we Lwowie Rafał Wolski, dziekan WSM Markijan Malski, senator Bogdan Klich, przedstawiciele władz Obwodu Lwowskiego oraz przedstawiciel Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy.

W drugim dniu pobytu we Lwowie dla Uczestników konferencji została zorganizowana wycieczka do zamku-twierdzy w Olesku.

Zdjęcia: http://www.lnu.edu.ua/gallery/v-universyteti-obhovoryly-problemy-transformatsiji-mizhnarodnoji-systemy-bezpeky/

data utworzenia/modyfikacji: 05 czerwiec 2017 o 18:35:04

słowa kluczowe: Konferencja, wspolpraca-miedzynarodowa, wspolpraca-naukowa