Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Konferencja w ISM z okazji obchodów 30-lecia Wydziału Nauk Społecznych UWr.

image: Bartłomiej Łódzki

dr Bartłomiej Łódzki

adres e-mail: bartlomiej.lodzki@uwr.edu.pl

Konferencja w ISM z okazji obchodów 30-lecia Wydziału Nauk Społecznych UWr.

Obrazy:

IMG_0432_h2smea.jpgIMG_0435_57luzb.jpg20180623_111308_w7rlus.jpg20180623_111620_pg9nbc.jpg20180623_111651_u7ycsg.jpg

W dniu 23 czerwca 2018 roku w Instytucie Studiów Międzynarodowych odbyła się Konferencja z okazji obchodów 30-lecia Wydziału Nauk Społecznych UWr. na temat: POLSKA - UKRAINA - RELACJE PAŃSTW ŚREDNICH W TEORII I PRAKTYCE. Uczestników Konferencji powitali Dziekan WNS prof. dr hab. R. Wiszniowski i Dyrektor ISM prof. dr hab. Z. J. Winnicki. Przed rozpoczęciem konferencji odbyło się podpisanie umowy o współpracę pomiędzy Uniwersytetem Wrocławskim a Uniwersytetem Przykarpackim im. Wasyla Stefanyka w Iwano-Frankiwśku (Ukraina). Rektor Uniwersytetu Przykarpackiego prof. dr hab. Igor Cependa także uczestniczył w obradach konferencji.

Konferencja przebiegała w formie dwóch paneli dyskusyjnych, w których uczestniczyli Pracownicy naukowi ISM oraz zaproszeni Goście z uniwersytetów partnerskich we Lwowie, Iwano-Frankiwśku (Ukraina) oraz Mińsku (Białoruś):

Panel I.  Polska i Ukraina w układach bilateralnych i multilateralnych

Moderator: dr hab. prof. nadzw. UWr. Leszek Kwieciński

Prof. dr hab. Elżbieta  Stadtmüller: Państwa średnie w polityce europejskiej i globalnej

Dyskutanci: dr Mirosław Habowski, dr hab. prof. nadzw. UWr. Krzysztof Kociubiński, dr Oleksandr Kuczyk, dr Halina Kuczyk, dr hab. Bartosz Michalski, dr hab. prof. nadzw. UWr. Magdalena Ratajczak, dr Marta Ryniejska-Kiełdanowicz.

Panel II. Polska i Ukraina - różnice i podobieństwa w strategiach polityki zagranicznej

Moderator: dr hab. Tomasz Dębowski

prof. dr hab. Maciej Mróz, Ukraina w polskiej polityce zagranicznej

Dyskutanci: prof. dr hab. Igor Cependa,  prof. dr hab. Andrzej Rusakowicz, dr hab. Renata Duda, dr Renata Kunert, dr Artur Drzewicki, dr Tomasz Szyszlak, dr hab.  prof. nadzw. UWr. Larysa Leszczenko.

data utworzenia/modyfikacji: 25 czerwiec 2018 o 17:08:52

słowa kluczowe: konferencja, jubileusz