Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Naukowcy z ISM na międzynarodowej konferencji EISA - European International Studies Association

image: Bartłomiej Łódzki

dr Bartłomiej Łódzki

adres e-mail: bartlomiej.lodzki@uwr.edu.pl

We wrześniu 2018 w  Pradze odbędzie się 12. konferencja EISA. ISM będzie reprezentowany przez liczne grono badaczy.

Prof. Beata Ociepka i dr Justyna Arendarska wygłoszą referat pt. Inter Arma Silent Musae? EU Members Cultural Diplomacy with Russia at the Time of War in Ukraine w ramach sekcji S08 - Contesting European Foreign Policy Cooperation: Rules, Norms and Practices. Referat prezentuje pierwsze wyniki badań w ramach projektu NCN Opus 12 (2016/23/B/HS5/00486 pt. Dyplomacja kulturalna: konceptualizacja lat i sezonów kultury jako wydarzeń kulturalnych w czasie konfliktu międzynarodowego.

Dr hab. prof. UWr. Andrzej Polus zaprezentuje badania nt. Critical Analysis of Sub-Saharan Africa Othering Processes in IR.

Dr Łukasz Fijałkowski wystąpi z referatem pt. How to Securitize on Regional Level? CEE Regional Security Subcomplex and the Problem of Securitization w ramach panelu Central and Eastern European Countries′ Foreign Policy and IR Theories, której przewodniczy dr Anna Umińska-Woroniecka.

Dr Anna Jagiełło-Szostak wygłosi referat nt. Links between Foreign and Security Policy and Historical Memory: the Case of Serbia - Kosovo Relations, w panelu Balkan States’ Foreign Policy in the Context of European Union.

Warto podkreślić, że dr Anna Umińska-Woroniecka (ISM) i dr Tomasz Pugacewicz (UJ) są odpowiedzialni za sekcję tematyczną S07 - Central and Eastern European States′ Foreign Policy Under the Conditions of EU Membership. W ramach sekcji zaplanowano 7 paneli z udziałem 50 badaczy, reprezentujących europejskie ośrodki naukowe.

data utworzenia/modyfikacji: 09 lipiec 2018 o 13:17:44

słowa kluczowe: konferencja międzynarodowa, badania-naukowe