Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Płk rez. dr Dariusz Kryszk na ćwiczeniach Anakonda-16

image: Justyna Arendarska

dr Justyna Arendarska

adres e-mail: justyna.arendarska@uwr.edu.pl

Płk rez. dr Dariusz Kryszk na ćwiczeniach Anakonda-16

Płk rez. dr Dariusz Kryszk będzie obecny na ćwiczeniach Anakonda-16, ćwiczeniach wojsk sojuszniczych i partnerskich NATO. Jest to największe przedsięwzięcie szkoleniowe polskich sił zbrojnych w tym roku. W wydarzeniu planowany jest udział ponad 30 tys. wojskowych (w tym 12 tys. polskich żołnierzy), ćwiczenia odbywać się będą w kilku różnych lokalizacjach na terenie całego kraju.

Płk Dariusz Kryszk jest związany z Instytutem Studiów Międzynarodowych, gdzie prowadzi zajęcia ze Współczesnych Sił Zbrojnych dla studentów I r. bezpieczeństwa międzynarodowego. W trakcie szkolenia wojsk sojuszniczych będzie pracował w Centrum Prasowym na poligonie w Drawsku Pomorskim w charakterze senior advisor. Centrum Prasowe obsługuje akredytowanych dziennikarzy i wspiera działalność oficerów prasowych poszczególnych rodzajów wojsk i kontyngentów.

W załączeniu artykuł studenta I r. bezpieczeństwa międzynarodowego, Pana Filipa Olecha, w którym omówił  znaczenie szkolenia dla funkcjonowania NATO. Artykuł był elementem zaliczenia modułu Współczesne siły zbrojne.

Justyna Arendarska

data utworzenia/modyfikacji: 10 czerwiec 2016 o 00:18:40

słowa kluczowe: wspolpraca-miedzynarodowa, współpraca z zagranicą