Znajdujesz się w: Strona główna > Nauka > Działalność naukowa ISM > Polacy na Białorusi. Geneza – współczesność – perspektywy

Polacy na Białorusi. Geneza – współczesność – perspektywy

Zakład Badań Wschodnich serdecznie zaprasza pracowników, studentów i wszystkich zainteresowanych na wykład dra Tadeusza Gawina pt. „Polacy na Białorusi. Geneza – współczesność – perspektywy”, który odbędzie się w czwartek 5 kwietnia 2018 r. w godz. 12.00-13.30 w sali 237.

Tadeusz Gawin – dr historii, działacz mniejszości polskiej na Białorusi, w okresie radzieckim służył w wojskach granicznych. W latach 1988–1990 był prezesem Polskiego Kulturalno-Oświatowego Stowarzyszenia im. Adama Mickiewicza w Grodnie. Od 1990 do 2000 pełnił obowiązki przewodniczącego Związku Polaków na Białorusi. Na początku lat 90. XX wieku był doradcą ds. narodowościowych przewodniczącego Rady Najwyższej Stanisława Szuszkiewicza. Obecnie honorowy prezes Związku Polaków na Białorusi.