Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Seminarium naukowe pracowników ISM na Dar es Salaam University

image: Justyna Arendarska

dr Justyna Arendarska

adres e-mail: justyna.arendarska@uwr.edu.pl

Seminarium naukowe pracowników ISM na Dar es Salaam University

W czwartek 29 września 2016 r. w Department of Political Sciences and Public Policies Dar es Salaam University odbyło się całodniowe seminarium naukowe poświęcone politycznym i gospodarczym aspektom produkcji gazu w Tanzanii.

Seminarium zostało przeprowadzone przez dra hab. Andrzeja Polusa i mgra Wojciecha Tycholiza. Było ono częścią projektu badawczego pt.  Weryfikacja hipotezy klątwy surowcowej w Afryce Subsaharyjskiej. Przypadek Tanzanii, finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki w ramach umowy - UMO-2015/17/B/HS5/00473.

W trakcie badań terenowych w Tanzanii pracownicy ISM przeprowadzili ponad 30 wywiadów pogłębionych z przedstawicielami administracji państwowej, korporacji wydobywających gaz, organizacji pozarządowych oraz z tanzańskimi intelektualistami.

Wykonawcy projektu planują opublikować wyniki badań w jednym z czołowych czasopism naukowych poświęconych studiom afrykanistycznym.

Andrzej Polus

IMG_5468JPG_culwp7.jpgIMG_5301JPG_95fdzd_r4yag6.jpg

data utworzenia/modyfikacji: 05 październik 2016 o 15:45:11

słowa kluczowe: współpraca z zagranicą, wspolpraca-naukowa