Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Spotkanie z korespondentem wojennym

image: Justyna Arendarska

dr Justyna Arendarska

adres e-mail: justyna.arendarska@uwr.edu.pl

Spotkanie z korespondentem wojennym

Obrazy:

P1000735JPG_7hk99f.jpgP1000736JPG_erakmu.jpgP1000742JPG_3ewd6g.jpg

W piątek 20 stycznia w Instytucie Studiów Międzynarodowych w ramach współpracy Zakładu Studiów nad Bezpieczeństwem oraz Zakładu Komunikowania Międzynarodowego odbył się wykład gościnny korespondenta wojennego,  dziennikarza portalu Interia.pl, pana Marcina Ogdowskiego, autora licznych książek oraz blogów zafganistanu.pl i bezkamuflazu.pl. Tematem wykładu, ilustrowanego bogatym materiałem zdjęciowym, była wojna informacyjna w konflikcie na Ukrainie. Poruszane były w szczególności takie zagadnienia jak propaganda i komunikacja strategiczna uprawiana przez stronę rządową, separatystów oraz władze rosyjskie, w tym zwłaszcza skuteczność tych działań. Z uwagi na szerokie doświadczenie Marcina Ogdowskiego, który relacjonował konflikty zbrojne w Iraku, Afganistanie i na Ukrainie, dyskusja po wykładzie dotyczyła także specyfiki współczesnych konfliktów zbrojnych i warunków pracy dziennikarzy, w tym ich relacji z wojskiem i miejscową ludnością.

Jest to już drugie spotkanie z Marcinem Ogdowskim ze studentami Instytutu Studiów Międzynarodowych. Poprzedni wykład miał miejsce w grudniu 2016 roku, a jego tematem była misja w Afganistanie widziana oczami polskiego dziennikarza.

Michał Piekarski

data utworzenia/modyfikacji: 26 styczeń 2017 o 17:10:39

słowa kluczowe: wyklad-goscinny, wyklad otwarty