Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Spotkanie ze specjalistą z zakresu zwalczania terroryzmu

image: Justyna Arendarska

dr Justyna Arendarska

adres e-mail: justyna.arendarska@uwr.edu.pl

Spotkanie ze specjalistą z zakresu zwalczania terroryzmu

W środę 27 stycznia w Instytucie Studiów Międzynarodowych gościł Dariusz Rogoziński, funkcjonariusz Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji we Wrocławiu, specjalista z zakresu udzielania pomocy medycznej w działaniach specjalnych. Gość wziął udział w zajęciach z przedmiotu Zagrożenia asymetryczne i terrorystyczne.

Dariusz Rogoziński jest współtwórcą czerwonej taktyki w Polsce. Jest to zestaw procedur i zasad postępowania dotyczących udzielania pomocy medycznej żołnierzom i funkcjonariuszom podczas działań bojowych.

Podczas zajęć omawiano zagadnienia związane ze specyfiką operacji antyterrorystycznych. Studenci mieli okazję poznać zasady właściwego zachowania się świadków i uczestników tego rodzaju wydarzeń. Zainteresowanie słuchaczy wzbudziły szczególnie sytuacje zakładnicze oraz aktywnego strzelca, a więc przypadków zamachów z użyciem broni palnej, podczas których sprawca otwiera ognień do osób przebywających w zatłoczonych i zamkniętych obiektach.

Podczas spotkania studenci mieli również możliwość uzyskania informacji na temat charakteru służby w jednostkach antyterrorystycznych policji.

Michał Piekarski

Zdjęcie: Mariusz Dejneka