Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Sukces naszych reprezentantów podczas etapu centralnego I edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

image: Justyna Arendarska

dr Justyna Arendarska

adres e-mail: justyna.arendarska@uwr.edu.pl

Obrazy:

olimpiada_av8he3.jpg

Z dumą pragniemy poinformować, iż reprezentanci Dolnego Śląska, dzięki swojej ogromnej wiedzy oraz zaangażowaniu, osiągnęli niebywały sukces podczas finału I Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności, która odbyła się w dniach 24-25 marca br. w Warszawie.

Miarą zwycięstwa niech będzie fakt, iż spośród 10 reprezentujących nas uczestników, aż 8 uczniów z naszego województwa uzyskało tytuł laureata, pozostała dwójka zaś finalisty. Reprezentujący nas laureaci pokonali liczącą blisko 140 osób konkurencję i zajęli prawie 25% spośród 36 zwycięskich miejsc – najwięcej ze wszystkich 16 Komitetów Okręgowych.

Naszym uczestnikom, ich rodzicom i nauczycielom składamy serdeczne podziękowania i gorące gratulacje! Życzymy jednocześnie dalszych sukcesów i mamy nadzieję, że ze wszystkimi spotkamy się już niebawem.

Miejsca zajęte przez naszych reprezentantów w klasyfikacji generalnej:

2.     Kochman Aleksandra XIV LO we Wrocławiu – Laureat

4.     Syta Ziemowit XII LO we Wrocławiu – Laureat