Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Wizyta w Grodnie

dr hab. prof. nadzw. UWr Magdalena Ratajczak

adres e-mail: magdalena.ratajczak@uwr.edu.pl

Wizyta w Grodnie

W dniach 20 - 23 października prof. dr hab. Zdzisław J. Winnicki oraz dr hab. Piotr K. Marszałek uczestniczyli w międzynarodowej konferencji popularno - naukowej pn. "Znakomici Grodnianie przełomu XIX i XX wieku". Konferencję, na wzór podobnej ("Znakomici Mińszczanie przełomu XIX i XX wieku"), zainicjowanej jako cykliczna przez prof. Winnickiego i prowadzonej w Mińsku w latach 2004 - 2016 - zorganizował Konsulat Generalny RP w Grodnie oraz Zarząd Krajowy Związku Polaków na Białorusi. W kolejnych latach przewidziane są następne, doroczne spotkania odnoszące się do głównych grup społecznych Grodna i Grodzieńszczyzny, ich losów oraz udziału w życiu społecznym, gospodarczym i politycznym miasta oraz regionu.

W załączeniu link do sprawozdania/reportażu z konferencji.

data utworzenia/modyfikacji: 25 październik 2017 o 14:28:46