Znajdujesz się w: Strona główna > Nauka > Działalność naukowa ISM > Wykład gościnny dla studentów bezpieczeństwa narodowego

Wykład gościnny dla studentów bezpieczeństwa narodowego

We wtorek 1 grudnia w Instytucie Studiów Międzynarodowych odbył się gościnny wykład z udziałem pułkownika doktora Dariusza Kryszka z Departamentu Komunikacji Społecznej Ministerstwa Obrony Narodowej. Wykład poświęcony był zagadnieniu komunikacji strategicznej i współpracy z mediami na przykładzie operacji Steadfast Jazz 2013.

Płk dr Dariusz Kryszk jest m.in. absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego i Akademii Obrony Narodowej. Pracował jako nauczyciel akademicki i pełnił funkcję oficera prasowego rektora Akademii Obrony Narodowej. Jest autorem publikacji naukowych poświęconych public relations w konfliktach zbrojnych oraz roli mediów w relacjonowaniu operacji militarnych. Ponadto jest autorem strategii public affairs na rzecz profesjonalizacji Sił Zbrojnych RP. Jako pracownik Ministerstwa Obrony Narodowej był szefem centrum prasowego podczas spotkania ministrów obrony narodowej państw NATO, które odbywało się w Krakowie w 2009 roku oraz był odpowiedzialny za obsługę medialną ćwiczeń wojskowych Steadfast Jazz, które odbywały się w 2013 roku w Drawsku Pomorskim. Płk Kryszk był również konsultantem filmu dokumentalnego "Przeżyć Afganistan" (2012) i filmu fabularnego "Karbala" (2015).

P1030250JPG_973k4g_2018-09-07_10-13-30.jpgP1030269JPG_psz2pc_2018-09-07_10-13-29.jpg