Znajdujesz się w: Strona główna > Nauka > Działalność naukowa ISM > Wykład gościnny w Instytucie Studiów Międzynarodowych

Wykład gościnny w Instytucie Studiów Międzynarodowych

smyrnova_z724mtW poniedziałek 9 maja 2016 roku w Instytucie Studiów Międzynarodowych odbył się wykład gościnny dr hab. Ksenii Smyrnovej z Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Narodowego im. T. Szewczenki w Kijowie pod tytułem: Towards an effective implementation of the EU-Ukraine Association Agreement: Long Way of Collaboration, Challenges & Perspectives. W wykładzie Pani dr hab. K. Smyrnova poruszyła kwestie dotyczące ewolucji stosunków UE-Ukraina, z uwzględnieniem czynników prawnych i politycznych, przedstawiła w zarysie założenia Europejskiej Polityki Sąsiedztwa oraz Programu Partnerstwo Wschodnie w kontekście relacji UE z Ukrainą, zwróciła uwagę na najważniejsze cechy Umowy Stowarzyszeniowej UE - Ukraina, omówiła zagadnienia dotyczące strefy wolnego handlu między UE a Ukrainą.

W wykładzie uczestniczyli studenci kierunków bezpieczeństwo narodowe oraz stosunki międzynarodowe, wykładowcy Instytutu Studiów Międzynarodowych. Wykład gościnny odbył się w ramach współpracy bilateralnej między Instytutem Studiów Międzynarodowych UWr. a Instytutem Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Narodowego w Kijowie.

Larysa Leszczenko