Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Wyróżnienie dla programu studiów magisterskich Erasmus Mundus Global Studies

Wyróżnienie dla programu studiów magisterskich Erasmus Mundus Global Studies

Komisja Europejska wyróżniła program Global Studies – A European Perspective, realizowany m.in. przez Instytut Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego, uznając go za najlepszy i wzorcowy w tym obszarze kształcenia międzynarodowego. Komisja Europejska przyznała programowi status "success story" i następnie zostanie on umieszczony na platformie najlepszych programów międzynarodowych ERASMUS+.

Program rozpoczął się w 2005 roku i jest współfinansowany przez Komisję Europejską jako europejskie stacjonarne 2-letnie uzupełniające studia magisterskie w formule Erasmus Mundus Joint Master Degree. Program Global Studies- A European Perspective jest realizowany przez Instytut Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego we współpracy z Universität Leipzig, Universität Wien, London School of Economics and Political Science, Roskilde University oraz University of Ghent.

Ponadto konsorcjum europejskich uczelni współpracuje z uczelniami partnerskimi spoza Unii Europejskiej takimi jak Dalhousie University (Kanada), University of California Santa Barbara (USA), Stellenbosch University (Republika Południowej Afryki), Macquarie University (Australia), Fudan University (Chiny), Jawaharlal Nehru University (Indie), Addis Abeba University (Etiopia), University of Yaoundé (Kamerun) i University of Otago (Nowa Zelandia).

Studia magisterskie są skierowane do osób, które zainteresowane są pogłębianiem wiedzy na temat społecznych, kulturowych i historycznych uwarunkowań procesu globalizacji. Program ten służy też jako forum interdyscyplinarnej debaty na temat problemów globalnych widzianych z perspektywy europejskiej.

Ze strony Instytutu Studiów Międzynarodowych program koordynują: prof. Marek Wróblewski, dr Jarosław Jarząbek, dr Marek Musioł pod nadzorem dyrektora Instytutu Studiów Międzynarodowych - prof. dr hab. Zdzisława Juliana Winnickiego.