Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Nowe wyzwania dla bezpieczeństwa Polski. Aspekty militarne - wykład generała broni w stanie spoczynku Waldemara Skrzypczaka

kwi

W dniu 25 kwietnia 2016 r. (wtorek), o godz. 11.00., w sali 201 odbędzie się wykład generała broni w stanie spoczynku Pana Waldemara Skrzypczaka pt.: „Nowe wyzwania dla bezpieczeństwa Polski. Aspekty militarne”.

Spotkanie realizowane jest w ramach cyklu pt. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie Polski”, poświęconego kluczowym zagadnieniom, istotnym z punktu widzenia kształtowania bezpieczeństwa naszego kraju. Obok Instytutu Studiów Międzynarodowych UWr., współorganizatorem spotkania jest wrocławska Fundacja „Sapere Aude”.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie i dyskusji.

Waldemar_Skrzypczak-1_sssazd.jpgGenerał broni w stanie spoczynku Waldemar SKRZYPCZAK - były dowódca Wojsk Lądowych Sił Zbrojnych RP (2006-2009), Wiceminister Obrony Narodowej (2012-2013); dowódca Wielonarodowej Dywizji Centrum-Południe (IV zmiana PKW Irak, 2006) oraz m.in.: 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w Elblągu (1998-2001) i 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu (2003-2006); Za swoją służbę i działalność państwową odznaczony m.in.: Krzyżami Kawalerskim i Komandorskim Odrodzenia Polski, Krzyżem Komandorskim Orderu Krzyża Wojskowego, Złotym Krzyżem Zasługi.

data utworzenia/modyfikacji: 21 kwiecień 2017 o 08:34:20 autor:  mgr inż. Łukasz Stachowski