Uniwersytet Wrocławski

Wydział Nauk Społecznych

Instytut Studiów Międzynarodowych

Znajdujesz się w: Strona główna > Kandydaci > Kierunki

Kierunki

 

Studia I stopnia - licencjackie

 

 

stosunki_miedzynarodowe.png

stosunki międzynarodowe

stacjonarne × niestacjonarne 〈 

 

Studia na kierunku stosunki międzynarodowe pozwalają absolwentowi na zdobycie interdyscyplinarnej wiedzy z pogranicza politologii, ekonomii, prawa, komunikacji społecznej i historii. Ma możliwość doskonalenia bądź nauki od podstaw dwóch nowożytnych języków europejskich, w rozmiarze godzinowym znacznie przekraczającym średnią uniwersytecką. W trakcie nauki student wybiera jedną z sześciu specjalności.

czytaj więcejrejestruj się

 

bezpieczenstwo_narodowe.png

bezpieczeństwo narodowe

〉 stacjonarne × niestacjonarne 〈 

 

Dzięki przyjętej formule kształcenia w ramach kierunku bezpieczeństwo narodowe, student uzyskuje kompetencje predysponujące go do podjęcia pracy w instytucjach państwowych i komercyjnych: organach administracji publicznej zajmujących się problematyką bezpieczeństwa; instytucjach podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji...

 

czytaj więcejrejestruj się

 

 

 

Studia II stopnia - magisterskie

 

 

stosunki_miedzynarodowe.png

stosunki międzynarodowe

stacjonarne × niestacjonarne 〈 

 

Absolwenci kierunku stosunki międzynarodowe, studia magisterskie, przede wszystkim z powodzeniem podejmują zatrudnienie w przedsiębiorstwach międzynarodowych i krajowych, zajmując się obsługą i koordynacją realizowanych przez nie procesów biznesowych. Są również przygotowani do podjęcia zatrudnienia za granicą, co umożliwia im bardzo dobra znajomość co najmniej jednego języka obcego.
Studenci mają do wyboru jedną z sześciu specjalności.

czytaj więcejrejestruj się

bezpieczenstwo_miedzynarodowe.png

bezpieczeństwo międzynarodowe

〉 stacjonarne × niestacjonarne 〈 

 

Biorąc pod uwagę kompetencje w zakresie interpretacji zjawisk z zakresu bezpieczeństwa międzynarodowego i zarządzania sytuacjami kryzysowymi o charakterze uniwersalnym (praktycznym i modelowym) oraz szeroki zakres znajomości języków obcych, absolwent może podjąć pracę w strukturach międzynarodowych, aktywnych w sferze bezpieczeństwa: instytucje Unii Europejskiej znajdujące się za granicą; instytucje Unii Europejskiej z siedzibą w Polsce; zagraniczne organizacje pozarządowe...

 

czytaj więcejrejestruj się

 

 

 

Study in English

 

 

Bachelor Program International Relations
Global Studies

 

The program of specialty Global Studies in International Relations is unique in Poland and one of only few such a programs in Europe. It is directed to all foreign and Polish candidates who would like to understand the mechanisms of globalization, the dependences between the local and global events and phenomenons.

 

 

read moreapply

 

 

 

Master Program International Relations
Global Studies

 

The program of Master Studies offered by the Institute contains 900 hours of courses, which is equivalent to 120 ETCS credits. To finish the study students are obliged to write master thesis under the supervision of one of the institute’s professors and defend it.

 

 

 

read moreapply

 

 

Studia podyplomowe

 

 


Studia wschodnie

〉 niestacjonarne 〈 

 

Studia skierowane są przede wszystkim do pracowników samorządów, pracowników firm i przedsiębiorstw zainteresowanych współpracą lub już współpracujących z partnerami z Europy Wschodniej, Kaukazu i Azji Środkowej, dziennikarzy oraz wszystkich tych, którzy planują poszerzenie swoich kompetencji i wiedzy na temat relacji międzynarodowych w krajach położonych na tym obszarze.

 

czytaj więcejrejestruj się

 

data utworzenia/modyfikacji: 04 kwiecień 2016 o 14:51:34 autor:  mgr inż. Łukasz Stachowski

słowa kluczowe: bezpieczenstwo-miedzynarodowe, bezpieczenstwo-narodowe, stosunki-miedzynarodowe, global-studies, studia-wschodnie