Znajdujesz się w: Strona główna > Kandydaci > Kierunki > Dlaczego warto studiować w Instytucie Studiów Międzynarodowych?

Dlaczego warto studiować w Instytucie Studiów Międzynarodowych?

Instytut Studiów Międzynarodowych ma podpisanych kilkadziesiąt umów z uczelniami na całym świecie.

Studiując stosunki magisterskie II stopnia w Instytucie Studiów Międzynarodowych możesz jednocześnie uzyskać dyplom magisterski Uniwersytetu w Padwie.

Nasza baza dydaktyczna znajduje się w kampusie uniwersyteckim przy ulicy Koszarowej 3 we Wrocławiu. Do kampusu dojeżdżają autobusy 3 linii (pospieszna A, 116,119), w tym między innymi z dworca kolejowego, autobusowego oraz rejonu miasta, w którym znajdują się domy studenckie UWr.

Studenci mają do dyspozycji  20 sal ćwiczeniowych i 3 sale wykładowe, wyposażone w sprzęt multimedialny. Budynek dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W Instytucie Studiów Międzynarodowych działa bezprzewodowa sieć internetowa, z której korzystają zarówno studenci, jak i pracownicy. W budynku Instytutu znajduje się 11 punktów dostępowych, które umożliwiają swobodne korzystanie z Internetu we wszystkich salach ćwiczeniowych, wykładowych oraz gabinetach i na korytarzach budynku.

Studenci mają do dyspozycji nowocześnie wyposażoną pracownię komputerową.

W kampusie znajduje się Biblioteka Wydziału Nauk Społecznych, której księgozbiór liczy ponad 95.000 woluminów polskich i zagranicznych książek oraz ponad 22.000 czasopism. W czytelni znajduje się ponad 100 miejsc. Znajduje się tam także kilkanaście komputerów z dostępem do Internetu.