Znajdujesz się w: Strona główna > Kandydaci > Oferta dydaktyczna Instytutu Studiów Międzynarodowych > Stosunki międzynarodowe I stopnia (licencjackie)- nowy tryb > zarządzanie komunikacją w stosunkach międzynarodowych

zarządzanie komunikacją w stosunkach międzynarodowych

W ramach specjalności Zarządzanie komunikacją w stosunkach międzynarodowych prowadzone są zajęcia będące wynikiem interdyscyplinarnego podejścia w stosunkach międzynarodowych. Łączy ono badania nad polityką i stosunkami międzynarodowymi z badaniami nad mediami i komunikowaniem. Elementy zarządzania komunikacją wprowadza przedmiot Komunikacja strategiczna. Przygotowuje studentów stosunków międzynarodowych do zarządzania procesami komunikowania w stosunkach międzynarodowych na wszystkich szczeblach administracji. Na zajęciach analizowane są przypadki komunikacji międzynarodowej na poziomie lokalnym, regionalnym i krajowym. Przedmiot Międzykulturowość w zarządzaniu kładzie nacisk na umiejętności komunikacyjne niezbędne do funkcjonowania w środowisku międzykulturowym. Studenci ćwiczą umiejętności komunikacyjne, potrzebne w komunikowaniu międzynarodowym, a także umiejętności negocjacyjne. W ramach zajęć, a zwłaszcza proseminarium, nabywają umiejętności pozyskiwania i weryfikowania i tworzenia informacji oraz przygotowania tekstów pisanych, w tym naukowych. Przedmiot Współpraca z mediami wskazuje na specyfikę współpracy z dziennikarzami i pracownikami mediów. Zawiera elementy edukacji medialnej, treningu umiejętności współpracy z mediami oraz omówienie skutków pojawienia się mediów społecznościowych dla komunikowania międzynarodowego.