Znajdujesz się w: Strona główna > Nauka > Działalność naukowa ISM > Grant w programie Horizon 2020 dla badaczy ISM (H2020-SC6-MIGRATION-2018)

Grant w programie Horizon 2020 dla badaczy ISM (H2020-SC6-MIGRATION-2018)

HORIZON-2020_9h7p8u

Projekt został zgłoszony w konkursie Zmiany społeczne - migracja, w marcu 2018r. Konkurs został rozstrzygnięty w lipcu 2018r.

Tytuł projektu Advancing Alternative Migration Governance (akronim: ADMIGOV), Project ID 822625. Projekt dotyczy zarządzania migracjami w Unii Europejskiej, jednak zasięg badań obejmuje również kraje poza UE (kraje wysyłające migrantów). Projekt oprócz procesu migracji dotyczy również wpływu globalizacji na migracje i procesy europeizacji, ochrony praw człowieka, prawa międzynarodowego, globalnego zarządzania migracjami (w tym systemowego podejścia do migracji jako nowego typu polityki publicznej), relacji międzygrupowych.

Projekt ADMIGOV jest zarządzany przez Uniwersytet w Amsterdamie (lider projektu). W skład konsorcjum wchodzi 13 podmiotów, wśród nich uniwersytety, organizacje międzynarodowe i pozarządowe (UNIVERSITEIT MAASTRICHT, PANEPISTIMIO AIGAIOU, UNIVERSITE LIBRE DE BRUXELLES, AALBORG UNIVERSITET, Centre for International Information and Documentation in Barcelona, UNIVERSITAT DE BARCELONA, KOC UNIVERSITY Turkey, American University of Beirut, DANSK FLYGTNINGEHJAELP FORENING, ADDIS ABABA UNIVERSITY, Stichting Nederlands Instituut voor Internationale Betrekkingen "Clingendael”). Całkowity budżet projektu  wynosi 2 788 870 euro i biorąc pod uwagę, że jest to projekt typu RIA (Research and Innovation Actions), oznacza, że jest w 100% finansowany przez UE. Projekt będzie realizowany w ciągu 48 miesięcy.

Kierownikiem projektu na Uniwersytecie Wrocławskim jest dr hab. Patrycja Matusz-Protasiewicz, w skład zespołu wchodzi dr. hab. prof. UWr. Leszek Kwieciński (oboje z Zakładu Studiów Strategicznych i Europejskich) oraz dwoje doktorantów, którzy zostaną wyłonieni w konkursie po podpisaniu umowy konsorcyjnej. Dodatkowo należy podkreślić, iż dr hab. Patrycja Matusz-Protasiewicz jest liderem jednego z pięciu głównych komponentów badawczych całego projektu, tj. Work Package 3 dotyczącego migracji czasowych i cyrkulacyjnych.

Wszystkich chętnych zainteresowanych współpracą w ramach projektu zapraszamy do kontaktu: patrycja.matusz-protasiewicz@uwr.edu.pl oraz leszek.kwiecinski2@uwr.edu.pl.