Znajdujesz się w: Strona główna > Nauka > Działalność naukowa ISM > Instytut Studiów Międzynarodowych reprezentowany na konferencji w Padwie

Instytut Studiów Międzynarodowych był reprezentowany podczas konferencji The consequences of war and their interdependence. Bringing human security back to the global, która odbyła się w dn. 14-15 listopada 2022 r. na Uniwersytecie w Padwie. W konferencji udział wzięli: dr hab. Magdalena Ratajczak, prof. UWr, a także Suliddin Baghirov, student szkoły doktorskiej nauk o polityce oraz dr Fabricio Borges Carrijo, wykładowca w programie Erasmus Mundus Global Studies. Dr hab. Larysa Leszczenko, prof. UWr oraz dr hab. Marta Ryniejska-Kiełdanowicz zasiadały w komitecie naukowym konferencji.

Konferencja gromadzi naukowców reprezentujących różne perspektywy badawcze, a także ekspertów i praktyków na wszystkich poziomach zarządzania. Przedmiotem dyskusji są dwa główne zagadnienia: po pierwsze, jak konsekwencje wojny na Ukrainie i innych trwających konfliktów zbrojnych wpływają na korzystanie z bezpieczeństwa ludzkiego na całym świecie, a także, jak bezpieczeństwo ludzkie jest rozumiane i realizowane w bieżących stosunkach międzynarodowych, również w świetle ambitnych celów określonych w Agendzie 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz w raporcie Sekretarza Generalnego ONZ Our Common Agenda z 2021 r.

Konferencja organizowana jest cyklicznie przez Centrum Praw Człowieka "Antonio Papisca", oraz Katedrę UNESCO "Prawa Człowieka, Demokracja i Pokój", we współpracy z Wydziałem Nauk Politycznych, Prawa i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu w Padwie. Partnerami wydarzenia są następujące instytuty: Human Rights Consortium, University of London (UK), UNESCO Chair "Human Rights and Human Security" University of Graz (Austria), Instytut Studiów Międzynarodowych, Uniwersytetu Wrocławskiego; School of Global Studies, University of Gothenburg.

Tegoroczne wydarzenie było częścią inicjatyw upamiętniających 40. rocznicę powstania Centrum Praw Człowieka Uniwersytetu w Padwie, założonego w 1982 r. przez Profesora Antonio Papisca.

Program konferencji:  InternationalConferenceHR_2022_depliant_web (PDF / 599.11 kb) 20221114_164353

WhatsApp-Image-2022-11-16-at-111325-1WhatsApp-Image-2022-11-16-at-111325

Fot. Magdalena Ratajczak

Grafika: Laura Cascone, Świat w stanie wojny w kierunku pokoju, Strasburg, 2000. Obraz powstał jako zgłoszenie na konkurs UNESCO "W stronę pokoju".