Znajdujesz się w: Strona główna > Nauka > Konferencje > Konferencja Naukowa - „Konflikty międzynarodowe we współczesnym świecie: od konfrontacji regionalnej do globalnej rywalizacji”

W piątek 3 grudnia 2021 r. na Wydziale Stosunków Międzynarodowych Lwowskiego Uniwersytetu Narodowego im. Iwana Franki odbyła się V Międzynarodowa Konferencja Naukowa - „Konflikty międzynarodowe we współczesnym świecie: od konfrontacji regionalnej do globalnej rywalizacji”. Forum międzynarodowe organizowane jest przez Uniwersytet Lwowski we współpracy m. in Instytutem Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego. Wydarzenie odbyło się online. Wystąpienia uczestników konferencji poruszały szeroki wachlarz zagadnień. Dyskutowano m.in. o wojnie hybrydowej jako formie agresji, problemie stosunków białorusko-polskich po wyborach prezydenckich w 2020 roku o implikacjach kryzysu na pograniczu polsko-białoruskim dla bezpieczeństwa w regionie.

ISM reprezentowali Helena Giebień, Elżbieta Szyszlak, Marcin Koczan

IMG-20211203-WA0000IMG-20211203-WA0002IMG-20211203-WA0003