Znajdujesz się w: Strona główna > Nauka > Działalność naukowa ISM > O priorytetach polskiego bezpieczeństwa - wykład gen bryg. w st. spocz. prof. dr hab. Stanisława Kozieja

W dniu 9 grudnia 2015 r. w Instytucie Studiów Międzynarodowych UWr. gościł gen. bryg. w st. spocz. prof. dr hab. Stanisław Koziej, były długoletni szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego (2010-2015) oraz Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony (2005-2006). Podczas swojego pobytu we Wrocławiu wygłosił on wykład pt.: „O priorytetach polskiego bezpieczeństwa”, w trakcie którego przedstawił nowe uwarunkowania bezpieczeństwa Polski, wynikające miedzy innymi z agresywnej polityki Rosji, rozwoju sytuacji wokół konfliktu rosyjsko-ukraińskiego oraz działalności tzw. Państwa Islamskiego i wzrastających w związku z tym zagrożeń terrorystycznych w Europie. W trakcie wykładu i dyskusji, w której aktywnie uczestniczyli studenci naszego Instytutu, generał S. Koziej odniósł się również do perspektyw rozwoju sił zbrojnych RP i polskiego przemysłu obronnego, planów modernizacji naszej armii, docelowego miejsca struktur Obrony Terytorialnej w systemie obronnym państwa, celów polskiej polityki bezpieczeństwa w ramach NATO i UE oraz możliwości partycypacji naszego kraju w programie NATO Nuclear Sharing.

Wykład odbył się ramach nowego cyklu naukowo-edukacyjnego „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie Polski”, poświęconego kluczowym zagadnieniom, istotnym z punktu widzenia kształtowania bezpieczeństwa państwa. Obok Instytutu Studiów Międzynarodowych UWr., współorganizatorem spotkania była wrocławska Fundacja „Sapere Aude”.

01JPG_hefhfd_2018-09-07_10-31-59.jpg03JPG_8lt37z_2018-09-07_10-32-00.jpg05JPG_w6h45c_2018-09-07_10-32-00.jpg