Znajdujesz się w: Strona główna > Nauka > Działalność naukowa ISM > Spotkanie z Rainerem Sachsem pracownikiem Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu

Spotkanie z Rainerem Sachsem, pracownikiem Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu

Rainer-SachsJPG_re2a92

„Protokół dyplomatyczny w doświadczeniu konsularnym” był myślą przewodnią spotkania zorganizowanego przez dr Irenę Kurasz z Zakładu Badań Niemcoznawczych oraz dr Justynę Arendarską z Zakładu Komunikowania Międzynarodowego z przedstawicielem Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu Rainerem Sachsem, które odbyło się dnia 7 listopada 2016 r. na Wydziale Nauk Społecznych. Zaproszony gość jest wieloletnim pracownikiem wrocławskiej placówki konsularnej, pełniącym funkcję pełnomocnika Konsul Generalnej Niemiec ds. kultury. Pracę w urzędzie konsularnym łączy z pasją naukową, gdyż jest również autorem licznych artykułów popularno-naukowych i książek poświęconych historii Śląska. W ramach wykładu podzielił się ze studentami refleksją na temat kulturowego rodowodu współczesnych norm dyplomatycznych, wzbogacając swą argumentację licznymi przykładami z historii Śląska. Dyskusję wieńczącą wykład zdominowały pytania studentów oscylujące wokół współczesnych problemów dyplomatycznych w stosunkach międzynarodowych, część dyskusji poświęcona została znaczeniu różnic kulturowych w polsko-niemieckich relacjach dyplomatycznych.

W spotkaniu udział wzięli: Prodziekan ds. Studenckich i  Rozwoju dr hab. Patrycja Matusz-Protasiewicz oraz Prodziekan ds. Kształcenia, dr hab. Jacek Zieliński.

Irena Kurasz