Znajdujesz się w: Strona główna > Nauka > Działalność naukowa ISM > Spotkanie z absolwentem

W ramach cyklu spotkań poświęconych perspektywom zawodowym naszych absolwentów Instytut Studiów Międzynarodowych zaprasza na spotkanie z dr. Zbigniewem Raczkiewiczem. Nasz gość po ukończeniu studiów magisterskich na kierunku stosunki międzynarodowe zdobył stopień doktora nauk ekonomicznych Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny). Dr Raczkiewicz specjalizuje się w problematyce zamówień publicznych, w szczególności prawa unijnego, zamówień publicznych z zakresu informatyki oraz stosowania umów ramowych. Jest również autorem książki Zamówienia publiczne w orzeczeniach Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, oraz licznych artykułów dotyczących zamówień publicznych, których tematem były m.in. unijne dyrektywy dotyczące zamówień publicznych; transpozycja ustawodawstwa unijnego do krajowych porządków prawnych, orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej dotyczące zamówień publicznych, koszty udzielania zamówień publicznych, realizacja celów wtórnych za pomocą zamówień publicznych.

Nasz gość od 2003 roku pracuje jako urzędnik w instytucjach Unii Europejskiej- początkowo w Parlamencie Europejskim, gdzie zajmował się tłumaczeniami pisemnymi, a obecnie w Komisji Europejskiej (Urząd Oficjalnych Publikacji Unii Europejskiej w Luksemburgu), gdzie kieruje sektorem przetargów.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 5 marca w godz. 13.45-15.15 w sali 101. Zapraszamy!spotkanie-z-dr-Zbigniewem-Raczkiewiczem