Znajdujesz się w: Strona główna > Nauka > Działalność naukowa ISM > Spotkanie z gen. bryg. SG Wojciechem Skowronkiem

W dniu 30 maja br. w Instytucie Studiów Międzynarodowych odbyło się spotkanie z komendantem Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, gen bryg. SG Wojciechem Skowronkiem.  Tematem przewodnim była rola Straży Granicznej w systemie bezpieczeństwa Rzeczpospolitej.

Podczas wykładu generał przedstawił zadania Straży Granicznej związane ze zwalczaniem szeregu zagrożeń takich jak nielegalna migracja, handel ludźmi, przemyt substancji psychotropowych i wyrobów akcyzowych. Studenci zostali zapoznani także z systemem ochrony granicy państwowej, wykorzystywanym sprzętem oraz misjami zagranicznymi Straży Granicznej. Ponadto generał przedstawił zasady naboru i warunki służby w tej formacji.

spotkanie-z-Komendantem-Strazy-Granicznej