Znajdujesz się w: Strona główna > Nauka > Działalność naukowa ISM > Spotkanie z pastorem Kościoła Zielonoświątkowego w RP

Spotkanie z pastorem Kościoła Zielonoświątkowego w RP

W czwartek 17 grudnia 2016 r. studenci III roku stosunków międzynarodowych uczestniczyli w spotkaniu z księdzem diakonem Cezarym Wojtasikem – pastorem zboru Kościoła zielonoświątkowego w Ząbkowicach Śląskich. Duchowny zaproszony został przez dr hab. Tomasza R. Dębowskiego, w ramach wykładu realizowanego z przedmiotu „Religie we współczesnym świecie”. Ks. Wojtasik odpowiadał na liczne pytania, prezentując protestancką perspektywę m.in. na takie sprawy jak: geneza oraz istota zła, stosunek Boga do zła (teodycea), cierpienie zwierząt (kwestia uboju rytualnego), prawdziwość oraz wyjątkowość chrześcijaństwa, stosunek Kościoła zielonoświątkowego do aborcji. Spotkanie przebiegało w miłej i swobodnej atmosferze. Trwało 1,5 godziny.

Tomasz Dębowski