Znajdujesz się w: Strona główna > Nauka > Działalność naukowa ISM > Trudne tematy w stosunkach białorusko-polskich

W dniach 6 - 7 grudnia br. prof. Zdzisław J. Winnicki uczestniczył w Mińsku, w czwartym cyklicznym spotkaniu badaczy problemów z zakresu tzw. "Tematów trudnych w stosunkach białorusko - polskich". Konferencję w formule "polsko - białoruskiego okrągłego stołu" organizują corocznie Instytut Polski w Mińsku oraz Wydział Historyczny Białoruskiego Uniwersytetu Państwowego w Mińsku. Ze strony polskiej w debacie brali udział naukowcy z uniwersytetów: w Białymstoku, Lublinie, Toruniu, Opolu, Warszawie i Wrocławiu. Tematem wiodącym spotkania było "450 - lecie Unii Lubelskiej. Doświadczenie Unii w w tradycjach białoruskiej i polskiej myśli politycznej w XVIII - XXI wieku".

Profesor Winnicki wygłosił referat nt. "Unie polsko - litewskie w ocenie współczesnego piśmiennictwa białoruskiego - stan badań i ocen w pierwszym dziesięcioleciu suwerennego państwa białoruskiego.

trudne-tematy-bialorusko-polskie-prof-Winnicki-ISM