Znajdujesz się w: Strona główna > Nauka > Publikacje > Ukazał się kolejny tom serii Znakomici Mińszczanie przełomu XIX i XX wieku

Nakładem Instytutu Polskiego w Mińsku ukazał się XI tom serii pt. "Znakomici Mińszczanie przełomu XIX i XX wieku" pod redakcją prof. Zdzisława J. Winnickiego. Praca dotyczy losów oraz udziału wychodźców z Mińska i Mińszczyzny po roku 1921 w życiu politycznym, gospodarczym, społecznym i kulturalnym II Rzeczypospolitej. Na tom skaładają się referaty oraz studia autorów polskich i białoruskich. Teksty ze strony polskiej zamieścili : prof. Zdzisław J. Winnicki, prof. Mikołaj Iwanow (Uniwersytet Opolski), prof. Roman Jurkowski (Uniwersytet Warmińsko - Mazurski), prof. Krzysztof Polechoński (Uniwersytet Wrocławski) oraz prof. Joanna Gierowska - Kałłaur (Instytut Historii PAN). Poprzednie tomy tematyczne są dostępne w Bibliotece WNS.