Znajdujesz się w: Strona główna > Nauka > Działalność naukowa ISM > Wizyta badawcza i staż naukowy dr. Marka Musioła w Sciences Po Bordeaux - Centre Emile Durkheim

Dr Marek Musioł – Zastępca Dyrektora Instytutu Studiów Międzynarodowych ds. Współpracy z Zagranicą zrealizował od 21 czerwca 2022 niemal 3-tygodniowy staż naukowy dofinansowany w ramach IDUB - Wspieranie wyjazdów nauczycieli akademickich. Program przedmiotowej wizyty obejmował m.in.:

1. Wywiady, spotkania i konsultacje z ekspertami Sciences Po Bordeaux - Centre Emile Durkheim.
  2. Przeprowadzenie badań terenowych m.in. w Sciences Po Bordeaux - Centre Emile Durkheim, LAM, Université Bordeaux Montaigne.
  3. Przeprowadzenie spotkania prezentującego wyniki badań.
  4. Prezentację możliwości współpracy przy projektach naukowo-badawczych i w ramach wysoko punktowanej monografii w prestiżowym wydawnictwie naukowym.
  5. Nawiązywanie kontaktów naukowych.
  6. Kwerendy biblioteczne dzięki dostępowi do źródeł Sciences Po Bordeaux i Université Bordeaux Montaigne.

Podjęto także działania na rzecz zainicjowania współpracy pomiędzy Instytutem Studiów Międzynarodowych a Sciences Po Bordeaux w takich obszarach jak:

- warsztaty dydaktyczne dla studentów anglojęzycznych;

- przyjmowanie pracowników naukowych ISM na staże naukowe dofinansowane przez Sciences Po Bordeaux;

- możliwości współpracy w ramach wspólnych projektów naukowo-badawczych i publikacji naukowych.