Znajdujesz się w: Strona główna > Nauka > Działalność naukowa ISM > Wizyta dr. Łukasza Fijałkowskiego na uniwersytecie w Kalkucie

Wizyta dr. Łukasza Fijałkowskiego na uniwersytecie w Kalkucie

IMAG2341_fu5cc2

W dniach 14-20 listopada dr Łukasz Fijałkowski przebywał na University of Calcutta (Indie), gdzie prowadził zajęcia ze studentami Institute of Foreign Policy Studies oraz uczestniczył w roundtable z pracownikami Instytutu. Tematem zajęć i dyskusji była współczesna sytuacja w Europie oraz miejsce Polski i NATO w pozimnowojennym ładzie europejskim (Poland and NATO in new emerging order in Europe).

Wizyta dr. Łukasza Fijałkowskiego w Kalkucie odbyła się w ramach grantu, który został przyznany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu na realizację zadania publicznego "Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2016". Wykonawcami grantu są Polskie Towarzystwo Studiów Międzynarodowych (PTSM), Instytut Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego. W jego realizacji uczestniczą naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.