Znajdujesz się w: Strona główna > Nauka > Działalność naukowa ISM > Wizyta naukowo-badawcza profesora Macieja Mroza w Rzymie

Wizyta naukowo-badawcza profesora Macieja Mroza w Rzymie

W dniach 5-15 listopada br. kierownik Zakładu Polityki Zagranicznej RP - prof. dr hab. Maciej Mróz przebywał z wizytą naukowo-badawczą w Rzymie. W ramach swojego wyjazdu uczestniczył on w promocji książki pt. "La chiesa cattolica in Unione Sovietica. Dalla Rivoluzione del 1917 alla Perestrojka", poświęconej najnowszej historii Kościoła katolickiego w Rosji, będącej efektem końcowym międzynarodowego projektu badawczego realizowanego przez Papieski Uniwersytet Gregoriański. Prof. dr hab. Mróz, jako uczestnik projektu, jest autorem części publikacji, która została poświęcona relacjom rosyjsko - watykańskim ("Le azioni diplomatiche tra la Santa Sede  de l`Unione Sovietica" negli anni 1958-1978”).

Zasadniczym celem pobytu we Włoszech było przeprowadzenie kwerendy źródłowej w związku z przygotowywaniem przez profesora Mroza publikacji, podejmującej problematykę działań dyplomacji watykańskiej w dobie pontyfikatu papieża Franciszka, ukierunkowanej na rozwiązywania problemów współczesnego świata, takich jak wojna w Syrii, konflikt zbrojny na Ukrainie, czy też kwestia migracji.

01JPG_lsua86_2018-09-07_12-45-20.jpg03_sfy22h_2018-09-07_12-45-20.jpg04_pekmf4_2018-09-07_12-45-20.jpg