Znajdujesz się w: Strona główna > Nauka > Działalność naukowa ISM > Wizyta prof. Rinusa Penninxa

W dniach 15-16 maja 2019 r. na Wydziale Nauk Społecznych gościliśmy prof. Rinusa Penninxa.

Rinus Penninx jest Profesorem Badań Etnicznych na Uniwersytecie w Amsterdamie od roku 1998. W roku 1993 prof. Penninx założył Instytut Badań Etnicznych i Migracyjnych i był jego dyrektorem do roku 2005. Od 1999 do 2009 prof. Rinus Penninx był Koordynatorem finansowanej przez Komisję Europejską sieci doskonałości IMISCOE  (International Migration, Integration and Social Cohesion in Europe).

Prof. Rinus Penninx jest autorem bardzo wielu publikacji o zasięgu międzynarodowym, dotyczących migracji międzynarodowej, polityk migracyjnych, integracji migrantów, relacji międzygrupowych. W ostatnich latach badania Prof. Penninxa dotyczą organizacji imigranckich, polityk integracyjnych na poziomie europejskim i poziomie miast.

W programie przewidziano trzy otwarte spotkania.

Wizyta finansowana jest ze środków miasta Wrocławia w ramach programu Visiting Professors z funduszu Scientiae Wratislavienses. Koordynatorką wydarzenia jest dr hab. Patrycja Matusz-Protasiewicz, prof. UWr.

wizyta-prof-Rinusa-Penninxa-WNS