Znajdujesz się w: Strona główna > Nauka > Publikacje > Zasady pisania prac dyplomowych z zakresu stosunków międzynarodowych - nowy podręcznik

okladka--Polus-MikiewiczJPG_5lr9khMiło nam poinformować, że ukazał się drukiem podręcznik pisania prac dyplomowych autorstwa Przemysława Mikiewicza i Andrzeja Polusa, pracowników Instytutu Studiów Międzynarodowych. Książka pod nazwą "Zasady pisania prac dyplomowych z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych" ukazał się nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Wrocławskiego.

Ze wstępu: "Podręcznik składa się z trzynastu rozdziałów poświęconych różnym aspektom pisania prac dyplomowych. Jednym z głównych celów jaki stawiali przed sobą autorzy było stworzenie publikacji możliwie zwięzłej, takiej którą student byłby w stanie przeczytać w jeden dzień, na samym początku rozważań poświęconych wyborowi seminarium dyplomowego, warunków współpracy z promotorem, czy formułowaniu pytań badawczych. Niniejszy podręcznik ma uświadomić studentowi jakie problemy mogą przed nim stanąć wraz z możliwymi działaniami zmierzającymi dla ich (problemów) unikania. W tekście zawarte zostały również niezbędne informacje poświęcone technice i metodyce pisania prac dyplomowych, tak by opracowanie miało możliwie jak najbardziej kompleksowy charakter. "

Każdy rozdział zawiera podstawowe definicje, porady praktyczne oraz bibliografię dotyczącą omawianego zagadnienia, a także pytania kontrolne. W te bardzo pragmatyczne, czysto techniczne wskazówki zorientowane na praktykę pisania pracy dyplomowej zostały umiejętnie wplecione niełatwe kwestie metodologiczne i elementy filozofii nauki.

Polecamy!