Stosunki międzynarodowe II stopnia
Zasady studiowania
Program studiów obejmuje przedmioty obligatoryjne, opcjonalne, fakultatywne i lektorat specjalistyczny. Na początku pierwszego semestru student jest przypisany do specjalizacji/seminarium magisterskiego, zgodnie z wolą wyrażoną w trakcie postępowania rekrutacyjnego oraz po spełnieniu warunków określonej specjalizacji/seminarium.
W pierwszym semestrze studenci obowiązkowo uczęszczają na wszystkie zajęcia, w grupie przedmiotów specjalizacyjnych na jedne, właściwe dla danej specjalizacji. W kolejnych semestrach oferta zajęć poszerza się o przedmioty opcjonalne i fakultatywne. Każda specjalizacja, kształtując indywidualnie swój profil w odniesieniu do zajęć opcjonalnych, wyznacza przedmioty oraz zakres ich obowiązkowości. Studentowi przysługuje jednakże prawo do skorzystania z oferty zajęć fakultatywnych. Studia kończą się napisaniem i obroną pracy magisterskiej. Absolwenci uzyskują nazwę właściwej specjalizacji.
Warunkiem uzyskania nazwy specjalizacji jest wybór określonego specjalizacyjnego seminarium, uczęszczanie na specjalizacyjne zajęcia, napisanie i obronienie pracy seminaryjnej.
Instytut Studiów Międzynarodowych oferuje następujące specjalności: