Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Bliski Wschód w ogniu a bezpieczeństwo Europy

14 czerwca, tuż przed zakończeniem roku szkolnego, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Danuty Siedzikówny „INKI” we Wrocławiu odwiedzili Instytut Studiów Międzynarodowych i wysłuchali wykładu akademickiego pt. Bliski Wschód w ogniu a bezpieczeństwo Europy, prowadzonego przez dra hab. Marcina Szydzisza i dr Katarzynę Jędrzejczyk-Kuliniak.

Uczniowie mieli wiele pytań dotyczących aktualnej sytuacji politycznej na Bliskim Wschodzie, zróżnicowania religijnego i etnicznego, poruszono zagadnienia dotyczące migracji, jak również zagrożeń związanych z tzw. Państwem Islamskim. Wykład trwający 1,5 godziny okazał się zbyt krótki, aby wyczerpać wszystkie interesujące uczniów tematy. W nowym roku akademickim i szkolnym w ramach współpracy ISM z I LO planowane są kolejne tego typu wydarzenia.