Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności >  Warsztaty poświęcone strategii morskiej NATO

W dniach 8-9 listopada dr Michał Piekarski wziął udział w warsztatach na temat strategii morskiej NATO. Warsztaty były częścią projektu pod nazwą „NATO’s Martitime Strategies and Naval Operations since 1985” zorganizowanego wspólnie przez Institut für Sicherheitspolitik (ISPK) Uniwersytetu w Kiel oraz Zentrum für Militärgeschichte und Sozialwissenschaften der Bundeswehr. Warsztaty obejmowały analizę przypadków historycznych, zagadnień prawnych i technicznych wpływających na strategie morskie, perspektyw państw członkowskich NATO oraz ewolucji strategii morskiej w kontekście aktualnej sytuacji międzynarodowej.
W przedsięwzięciu brali udział przedstawiciele środowisk naukowych oraz sił zbrojnych z Niemiec, Danii, Holandii, Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych. Podczas warsztatów dr Piekarski przedstawił prezentację na temat ewolucji polskiej strategii morskiej.

Wilhelmshaven

IMGP9779

Fot. Institut für Sicherheitspolitik (ISPK)