Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Wykład otwarty: Liminal Minorities. Religious Difference and Mass Violence in Muslim Societies

Instytut Studiów Międzynarodowych i Bezpieczeństwa zaprasza na wykład otwarty zatytułowany Liminal Minorities. Religious Difference and Mass Violence in Muslim Societies, który wygłosi Güneş Murat Tezcür z Arizona State University-ASU (USA).

Güneş Murat Tezcür jest dyrektorem School of Politics and Global Studies w Arizona State University-ASU (USA). Jako badacz polityki porównawczej zajmuje się przemocą polityczną i polityką tożsamości koncentrując się na irańskiej, kurdyjskiej i tureckiej geografii człowieka. Jego prace pojawiły się w wielu wiodących czasopismach naukowych. Jego najnowsza książka to: Liminal Minorities: Religion and Mass Violence in Muslim Societies (Cornell University Press, 2024). Jest także redaktorem The Oxford Handbook of Turkish Politics (Oxford University Press, 2022) oraz Kurds and Yezidis in the Middle East: Shifting Identities, Borders, and the Experience of Minority Communities (I.B. Tauris, 2021).  Przed dołączeniem do ASU w 2023 r. pełnił funkcję dyrektora Jalal Talabani Endowed oraz kierownika Szkoły Politologii, Bezpieczeństwa i Spraw Międzynarodowych (University of Central Florida).

Wykład odbędzie się w poniedziałek 18 grudnia, w godzinach 11.30-13.00 w Auli A Instytutu Politologii UWr.

Profesor Güneş Murat Tezcür został zaproszony na Uniwersytet Wrocławski w ramach konkursu na wspieranie przyjazdów profesorów wizytujących na wizyty długie, będącego częścią programu Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza.

Organizatorką spotkania jest dr hab. Renata Duda, prof UWr.