Znajdujesz się w: Strona główna > Studenci > Dokumenty - Komunikaty > Zasady wyboru seminarium dyplomowego na kierunku bezpieczeństwo narodowe > Seminarium dyplomowe - bezpieczeństwo narodowe studia stacjonarne - dr hab. Marcin Szydzisz

Dr Marcin Szydzisz jest prawnikiem, historykiem i doktorem nauk politycznych. Może więc on prowadzić prace licencjackie znajdujące się w obrębie tych trzech dyscyplin oraz uwzględniające problematykę bezpieczeństwa. W szczególności zainteresowania doktora Marcina Szydzisza koncentrują się na następujących kwestiach:

1. Bezpieczeństwo regionalne (szczególnie na Bliskim Wschodzie)
  2. Prawne aspekty bezpieczeństwa w wymiarze międzynarodowym i narodowym (państwowym)
  3. Ruchy radykalne i ekstremistyczne
  4. Mniejszości narodowe i etniczne w Polsce i Europie

Poza prowadzący seminarium docenia i jest otwarty na wszelkie propozycje tematów, które wynikają z autentycznych zainteresowań naukowych studentów.