Uniwersytet Wrocławski

Instytut Studiów Międzynarodowych i Bezpieczeństwa

A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast
wybierz język: en
Przejdź do wyszukiwarki

Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Cfp: Conceptualising vulnerability in a time of human rights regression

Zapraszamy do udziału w konferencji "Conceptualising vulnerability in a time of human rights regression", która odbędzie się w dniach: 13-14 listopada 2023 na Uniwersytetu w Padwie.

Program tegorocznej konferencji obraca się wokół wielowymiarowej koncepcji ontologicznej "podatności na zagrożenia", ze szczególnym uwzględnieniem wyzwań związanych z trwającym okresem regresji praw człowieka. Wydarzenie będzie rozwijać to pojęcie, nie tylko w odniesieniu do indywidualnych i społeczno-politycznych scenariuszy, w których ludzie są dotknięci konsekwencjami destrukcyjnej polityki neoliberalizmu, ale także w odniesieniu do ekosystemów dotkniętych zjawiskami degradacji wywołanymi przez człowieka.

Udział w konferencji zapowiedzieli:
  • Baldassare Pastore, Uniwersytet w Ferrarze;
  • Mariagrazia Gianmarinaro, była specjalna sprawozdawczyni ONZ ds. handlu ludźmi, zwłaszcza kobietami i dziećmi,
  • Teresa Pizarro Beleza, NOVA School of Law, Uniwersytet w Lizbonie,
  • Roberto De Vogli, Uniwersytet w Padwie.
Konferencja organizowana jest przez Centro di Ateneo per i Diritti Umani "Antonio Papisca" oraz Katedrę UNESCO "Prawa Człowieka i Bezpieczeństwo Ludzkie", we współpracy z Wydziałem Nauk Politycznych, Prawa i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu w Padwie.
Partnerami wydarzenia są następujące instytuty: Konsorcjum Praw Człowieka, Uniwersytet Londyński, Katedra UNESCO "Prawa człowieka i bezpieczeństwo ludzkie" Uniwersytet w Grazu, Szkoła Studiów Globalnych, Uniwersytet w Göteborgu, Stop Ecocide International. Instytut Studiów Międzynarodowych jest również partnerem wydarzenia.

Link do rejestracji: https://unipd-centrodirittiumani.it/.../Call-for-papers/1480

Fot. Alice/Alice Pasquini