Uniwersytet Wrocławski

Instytut Studiów Międzynarodowych i Bezpieczeństwa

A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast
wybierz język: en
Przejdź do wyszukiwarki

Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Dr Bartłomiej Łódzki uczestnikiem Bonn Climate Change Conference

5 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Ochrony Środowiska. W Bonn rozpoczęła się 58. międzynarodowa konferencja UNFCCC (Ramowa konwencja Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu). W wydarzeniu bierze udział dr Bartłomiej Łódzki, kierownik interdyscyplinarnego zespołu naukowego WNS „Komunikacja środowiskowa w warunkach globalnych zagrożeń”. Udział dr. Łódzkiego w wydarzeniu był możliwy dzięki rekomendacji International Environmental Communication Association, której jest członkiem i środkom z grantu WNS. Dr Łódzki weźmie udział w licznych warsztatach tematycznych, spotkaniach z ekspertami rządowymi i reprezentantami międzynarodowych organizacji non-profit.  

Oczekuje się, że spotkanie (SB58) będzie miało kluczowe znaczenie, ponieważ wyznaczy termin, w którym kraje będą musiały przedstawić swoje zaktualizowane ustalone na szczeblu krajowym wkłady (NDC) w ramach porozumienia paryskiego.

Porozumienie paryskie, przyjęte w 2015 r. jest przełomowym międzynarodowym porozumieniem w sprawie zmian klimatu, którego celem jest ograniczenie globalnego ocieplenia do poziomu znacznie poniżej 2 stopni Celsjusza powyżej poziomu sprzed epoki przemysłowej. Aby osiągnąć ten cel, kraje są zobowiązane do przedłożenia krajowych zobowiązań w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych i dostosowania się do skutków zmian klimatu.


MicrosoftTeams-image-1

MicrosoftTeams-image-7