Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Dr hab. Leszek Kwieciński członkiem Rady NCBiR

Dr hab. Leszek Kwieciński członkiem Rady NCBiR

ncbr_logo_z_czerwonym_napisem_73kml2

Z przyjemnością informujemy, że dr hab. Leszek Kwieciński, prof. nadzw. UWr został powołany na członka Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na lata 2016-2020.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju jest agencją wykonawczą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Powołane zostało w 2007 roku jako jednostka realizująca zadania z zakresu polityki naukowej, naukowo-technicznej i innowacyjnej państwa. W momencie powstania było pierwszą jednostką tego typu, stworzoną jako platforma skutecznego dialogu między środowiskiem nauki i biznesu.

Od 2011 roku NCBR poszerzyło zakres swojej działalności o nowe inicjatywy i możliwości. Przejmując od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego funkcję Instytucji Pośredniczącej w trzech programach operacyjnych: Kapitał Ludzki, Innowacyjna Gospodarka oraz Infrastruktura i Środowisko, stało się jednym z największych centrów wspierania innowacyjności w Polsce. W unijnej perspektywie finansowej 2014-2020 NCBR pełni funkcję Instytucji Pośredniczącej w programach operacyjnych: Inteligentny Rozwój oraz Wiedza Edukacja Rozwój.