Uniwersytet Wrocławski

Instytut Studiów Międzynarodowych i Bezpieczeństwa

A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast
wybierz język: en
Przejdź do wyszukiwarki

Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Globalne zagrożenia i wyzwania w komunikacji środowiskowej i dyplomacji klimatycznej - konferencja Zakładu Komunikowania Międzynarodowego

30 listopada i 1 grudnia odbyła się konferencja poświęcona komunikacji środowiskowej i dyplomacji klimatycznej w obliczu globalnych zagrożeń, organizowana przez Zakład Komunikowania Międzynarodowego i interdyscyplinarny zespół badawczy "Komunikowanie środowiskowe w czasach globalnych zagrożeń" #ENVCRE 

W obradach konferencji wzięli udział nie tylko reprezentanci świata nauki, ale również praktycy, zajmujący się na co dzień komunikowaniem, dla których kryzys klimatyczny i postulaty zrównoważonego rozwoju stanowią nie tylko kontekst, ale również przedmiot komunikacji. Konferencja byłą platformą dialogu pomiędzy środowiskiem naukowym i reprezentantami innych instytucji publicznych na temat współpracy w zakresie odpowiedzialnego komunikowania środowiskowego.

Gośćmi specjalnymi konferencji byli: prof. Franzica Weder z Vienna University of Business and Economics, której wystąpienie było poświęcone strategicznej komunikacji zrównoważonego rozwoju, prof. Tomasz Kamiński z Uniwersytetu Łódzkiego, który przedstawił referat na temat miast jako producentów wiedzy ekologicznej w transnarodowych sieciach miejskich, a także prof. Alberto Lanzavecchia z Uniwersytetu w Padwie, który zwrócił uwagę na wyzwania związane z łagodzeniem zmian klimatu.

Dodatkowo, w ramach konferencji przewidziano wystąpienia studentek, które pracując pod kierunkiem dr Bartłomieja Łódzkiego przedstawiły wyniki badań prowadzonych w ramach projektu Environmental Communication Research Group. Konferencja odbywała się pod patronatem Sekcji Komunikacji Międzykulturowej i Komunikowania Międzynarodowego Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej. Partnerami byli International Environmental Communication Association (IECA) i Human Rights Centre Uniwersytetu w Padwie.

program (PDF / 225.11 kb)

IMG_4178

IMG_4180IMG_4192IMG_4193IMG_4194IMG_4200IMG_4206