Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > I Międzynarodowa Olimpiada Geopolityczna

I Międzynarodowa Olimpiada Geopolityczna

Wrocławski Oddział Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego zaprasza do udziału I Międzynarodowej Olimpiadzie Geopolitycznej.

Jest to inicjatywa Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego skierowana do studentów oraz doktorantów reprezentujących zarówno krajowe, jak i zagraniczne, ośrodki naukowe. Ma na celu rozpropagowanie geopolityki rozumianej jako interdyscyplinarna dziedzina wiedzy z pogranicza politologii, geografii, stosunków międzynarodowych, nauk wojskowych, bezpieczeństwa narodowego, geostrategii, geoekonomii.

Olimpiada ma charakter etapowy. Pierwszy etap to kwalifikacje wstępne, polegające na napisaniu pracy dotyczącej bieżących lub zeszłorocznych wydarzeń areny stosunków międzynarodowych. Do etapu drugiego – okręgowego – awansują twórcy najlepszych prac oraz osoby spełniające warunki wymienione w regulaminie Olimpiady, jak choćby autorzy artykułów opublikowanych w czasopismach naukowych umieszczonych na listach MNiSW. Etap ten zostanie przeprowadzony w Instytucie Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego. Do finału awansuje 30 najlepszych uczestników z Polski oraz państw ościennych.

1 I – 31 III: przyjmowanie zgłoszeń
3 IV – 31 V: I etap Olimpiady
VII: II etap Olimpiady
30 XI: III etap Olimpiady

Informacje szczegółowe dotyczące procedur, awansu do etapu II czy nagród dostępne są na stronie Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego (w zakładce „Olimpiada”), serwisie Facebook oraz w Regulaminie Olimpiady Geopolitycznej PTG (PDF / 551.14 kb).

olimpiada-geopolityczna_pstb2b