Uniwersytet Wrocławski

Instytut Studiów Międzynarodowych i Bezpieczeństwa

A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast
wybierz język: en
Przejdź do wyszukiwarki

Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > O co tak naprawdę chodzi w konflikcie izraelsko-palestyńskim? Prelekcja pracowników ISMB w Ząbkowickim Centrum Kultury i Turystyki

2 lutego 2024 r., w Ząbkowickim Centrum Kultury i Turystyki odbyło się otwarte dla publiczności spotkanie pt.: „O co tak naprawdę chodzi w konflikcie izraelsko-palestyńskim”. Uczestniczyli w nim pracownicy Instytutu Studiów Międzynarodowych i Bezpieczeństwa (ISMiB) Uniwersytetu Wrocławskiego – prof. Jarosław Jarząbek i prof. Marcin Szydzisz, którzy byli głównymi mówcami, prof. Tomasz Dębowski, pełniący funkcję moderatora, a także duża grupa słuchaczy. Organizatorami wydarzenia były trzy podmioty: Ząbkowickie Centrum Kultury i Sztuki, Zbór Kościoła Zielonoświątkowego w RP „Chrześcijańska Społeczność”, w Ząbkowicach Śląskich, a także Stowarzyszenie „Projekt Akademia”. Spotkanie patronatem honorowym objął Dyrektor ISMiB – prof. Krzysztof Kociubiński.    
W pierwszej części wydarzenia prelegenci przybliżyli podłoża konfliktu arabsko-żydowskiego oraz izraelsko-palestyńskiego, ich kolejne etapy, a także perspektywy rozwiązania kwestii palestyńskiej. Profesorowie Jarząbek i Szydzisz podjęli również wątek dotyczący obecnej sytuacji w Strefie Gazy. Druga część spotkania przyjęła formę otwartej dyskusji, w której słuchacze zadawali liczne pytania. Dodać należy, że jeszcze po zakończeniu wydarzenia, które spotkało się z bardzo dobrym odbiorem słuchaczy, wiele osób podchodziło do prelegentów, aby jeszcze porozmawiać o interesujących ich sprawach.
Tekst i zdjęcia: Tomasz Dębowski

0001
0002
0004
0005
0006
0007