Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Pobyt badawczy dr hab. Renaty Dudy na Uniwesytecie Centralnej Florydy

W dn. 28 października - 14 listopada 2022 r. dr hab. Renata Duda przebywała na University of Central Florida (UCF) w Orlando na Florydzie w ramach umowy bilateralnej pomiędzy Uniwersytetem Wrocławskim a UCF. Podczas tej wizyty prof. Duda odbyła spotkania z przedstawicielkami Partii Demokratycznej w 7. dystrykcie kongresowym, spotkała się z Karen Green, kandydatką do Izby Reprezentantów oraz z Lynn Dictor, przewodniczącą The Seminole County Democratic Party (SemDems), która jest lokalnym oddziałem Florida Democratic Party (FDP). Karen Green kandydowała do Izby Reprezentantów USA w wyborach połówkowych (midterm elections), które odbywały się w USA 8 listopada 2022 r. Program wyborczy Karen Green skoncentrowany był przede wszystkim na postulatach zabezpieczenia zatrudnienia oraz zwiększenia możliwości edukacyjnych młodzieży. Jako emigrantka z Jamajki Karen położyła duży nacisk na zapewnienie swobód obywatelskich imigrantom i innym społecznościom mniejszościowym, równie istotną sprawą są prawa kobiet, rozwój młodzieży, wolności religijne, sprawiedliwość społeczna oraz zrównoważony rozwój.

RenataKaren

Fot. tytułowa: ucf.edu