Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Spotkanie z korespondentem wojennym

Spotkanie z korespondentem wojennym

W piątek 20 stycznia w Instytucie Studiów Międzynarodowych w ramach współpracy Zakładu Studiów nad Bezpieczeństwem oraz Zakładu Komunikowania Międzynarodowego odbył się wykład gościnny korespondenta wojennego,  dziennikarza portalu Interia.pl, pana Marcina Ogdowskiego, autora licznych książek oraz blogów zafganistanu.pl i bezkamuflazu.pl. Tematem wykładu, ilustrowanego bogatym materiałem zdjęciowym, była wojna informacyjna w konflikcie na Ukrainie. Poruszane były w szczególności takie zagadnienia jak propaganda i komunikacja strategiczna uprawiana przez stronę rządową, separatystów oraz władze rosyjskie, w tym zwłaszcza skuteczność tych działań. Z uwagi na szerokie doświadczenie Marcina Ogdowskiego, który relacjonował konflikty zbrojne w Iraku, Afganistanie i na Ukrainie, dyskusja po wykładzie dotyczyła także specyfiki współczesnych konfliktów zbrojnych i warunków pracy dziennikarzy, w tym ich relacji z wojskiem i miejscową ludnością.

Jest to już drugie spotkanie z Marcinem Ogdowskim ze studentami Instytutu Studiów Międzynarodowych. Poprzedni wykład miał miejsce w grudniu 2016 roku, a jego tematem była misja w Afganistanie widziana oczami polskiego dziennikarza.

Michał Piekarski

P1000736JPG_erakmu