Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Spotkanie z przedstawicielem Open Doors – Dariuszem Pacanem

11 grudnia 2018 r., na zaproszenie dr. hab. Tomasza R. Dębowskiego z Zakładu Polityki Zagranicznej RP, w Instytucie Studiów Międzynarodowych, gościł Dariusz Pacan, pracownik Open Doors – chrześcijańskiej organizacji non-profit, wspierającej i monitorującej prześladowanych chrześcijan. Po spotkaniu z dyrektorem ISM, prof. Krzysztofem Kociubińskim gość wygłosił wykład dla studentów drugiego roku studiów licencjackich kierunku bezpieczeństwo narodowe. W wystąpieniu, które było bogato ilustrowane zdjęciami, materiałami video oraz danymi statystycznymi, nakreślił sytuację prześladowanych chrześcijan na obszarach: Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji, Ameryki Południowej oraz Ameryki Północnej (Meksyk). Ponadto, zaprezentował różnorodne formy działań pomocowych podejmowanych na ich rzecz przez Open Doors. Wyjaśnił m.in. jak istotną rolę w poprawie ich położenia odgrywają masowe petycje, wysyłane przez osoby prywatne do władz państw, w których chrześcijanie są represjonowani, a także przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości oraz służb penitencjarnych. Wystąpienie D. Pacana spotkało się z żywym zainteresowaniem studentów.

Dariusz-Pacan-z-Open-Doors-w-ISM

Dariusz-Pacan-z-Open-Doors-w-ISM-2