Znajdujesz się w: Strona główna > Aktualności > Spotkanie z Edytą Stępczak - autorką reportażu "Burka w Nepalu nazywa się sari"

W dniu 22 listopada 2018 r. w ISM odbyło się spotkanie z dziennikarką i podróżniczką Edytą Stępczak. W czasie spotkania ze studentami i wykładowcami ISM Pani E. Stępczak odbyła się dyskusja na temat problemu ochrony praw i wolności kobiet w Azji, szczególna uwaga została zwrócona na sytuację w Nepalu. Autorka reportażu Burka w Nepalu nazywa się sari podzieliła się swoimi obserwacjami i doświadczenia odwołując się do własnych doświadczeń w czasie długoletniego pobytu w tym państwie. E. Stępczak przybliżyła sytuacje ekonomiczną, społeczną i kulturową Nepalu, zwróciła szczególną uwagę na rolę kobiet w procesie dokonujących się zmian w tym państwie.

Reportaż autorstwa Edyty Stępczak Burka w Nepalu nazywa się sari ukazał się w wydawnictwie Znak w 2018 r.

Spotkanie odbyło się w ramach spotkań z Absolwentami ISM.

Stepczak-1Stepczak-2Stepczak-3